Akcja „Czytamy Pana Tadeusza”

W dniu 27.05.2019 w naszej szkole odbyła się akcja „Czytamy Pana Tadeusza”. Książnica Zamojska im. S.K. Zamoyskiego w Zamościu jest głównym organizatorem tej inicjatywy. Jej celem jest upamiętnienie 185. rocznicy pierwszego wydania epopei narodowej Adama Mickiewicza. W ramach przedsięwzięcia zaplanowane zostały w szkołach zamojskich spotkania z młodzieżą, podczas których znane osoby życia publicznego naszego miasta, czytają fragmenty „Pana Tadeusza”.

W naszej szkole gościem była pani wiceprezydent Małgorzata Bzówka, która odczytała fragment z Księgi drugiej. Spotkanie prowadziły panie bibliotekarki z Książnicy Zamojskiej – Karolina Fidler-Niemczuk i Halina Zielińska. Uczniowie, oprócz wysłuchania fragmentu poematu, mieli możliwość dowiedzieć się o losach rękopisu „Pana Tadeusza”. Krótki wykład na ten temat wygłosiła pani Halina Zielińska.