Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 07.06.2019 r odbyła się w naszej szkole zapowiadana wcześniej akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z całej szkoły. Organizacja tej inicjatywy przyjęła dwojaką formę:

1. Wysłuchanie w świetlicy fragmentu audiobooka  „Jedwabnik” Roberta Galbraitha (klasy: 1 TBG, 2 TBI, 2 TGŻ). Niektórzy uczniowie mieli ze sobą książki i czasopisma, które czytali podczas tego wydarzenia.
  2. Uczniowie z pozostałych klas wysłuchali, wybranych przez nauczycieli, fragmentów audiobooków.

Sama akcja „Jak nie czytam, jak czytam” miała charakter ogólnopolski i przebiegała po raz IV. Spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży – stanowiła pewną odskocznię od typowego, ustalonego porządku dnia.