IV edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca o godz. 10.00 nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Inicjatywa ta ma na celu promocję czytelnictwa oraz budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką.  W dniu 7 czerwca uczniowie zbiorą się w jednym miejscu z książkami (każdy może mieć inną książkę – przyniesioną z domu, wypożyczoną z biblioteki) i wspólnie będą czytali – po cichu –  wybrany przez siebie tekst.

W poprzedniej akcji wzięło udział 406 825 osób z całej Polski. Czy w tym roku uda się, pobić rekord? Przekonamy się już na początku czerwca.