Konferencja Upowszechniająca projekt Systemowy Dom Marzeń

Wczoraj (13.06.2019) przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w konferencji upowszechniającej projekty na najlepszą Innowację Społeczną w obszarze “przejście z systemu edukacji na rynek pracy”, w ramach  projektu “Mikro Innowacje – Makro Korzyści. Impreza została zorganizowana przez Lubelską Fundację Rozwoju we współpracy z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie.

Miło nam poinformować, że nasza innowacja “Systemowy Dom Marzeń” dostała wyróżnienie w konkursie, tym bardziej, że jesteśmy jedyną szkołą z Zamościa i okolic, która została na wydarzenie zaproszona.

Celem naszego projektu “Systemowy Dom Marzeń”  jest efektywne kształcenie kompetencji praktycznych niezbędnych na rynku pracy przez stworzenie programu kształcenia dot. projektowania i wykonywania systemów automatyki domowej.

Dzięki naszemu projektowi:

• zmniejszyliśmy luki kompetencyjnej w zakresie kompetencji kluczowych naszych uczniów na rynku prac
  • przygotowaliśmy ich do funkcjonowania na rynku pracy,
  • uczniowie poznali i zrozumieli problemy „inteligentnego domu”,
  • wsparliśmy naukę kompetencji kluczowych na rynku pracy poprzez zaoferowanie nauczycielom różnych przedmiotów zawodowych gotowych materiałów do nauki z zakresu inteligentnego domu.

Tego typu wsparcie edukacyjne stworzone w odpowiedzi na realne problemy i oczekiwania społeczne pozwoliło na zmniejszenie barier wejścia na rynek pracy.