Najlepsze szkoły

25 marca, podczas sesji Rady Miasta Zamość Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość, uhonorował okolicznościowymi dyplomami dyrektorów najlepszych zamojskich, samorządowych szkół publicznych.

Podstawowym kryterium do oceny szkół były wyniki testu kompetencyjnego szkół podstawowych, egzaminu gimnazjalnego oraz matur i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w roku 2012.

Do najlepszych szkół podstawowych należą Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica (26,6 pkt), Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich (25,1 pkt), Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi (24,9 pkt) oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego (24,3 pkt).

Najlepsze gimnazja to Gimnazjum nr 5 im. Sybiraków oraz Gimnazjum nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata.

Ze szkół ponadgimnazjalnych największą zdawalność egzaminu maturalnego mają I i III Liceum Ogólnokształcące (100%) oraz II LO (99,3%).  Z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe najlepiej wypadło Technikum nr 1 – 69,9%. W przypadku konkretnych zawodów na szczególne wyróżnienie zasłużyło Technikum nr 2 (100% zdawalności w zawodzie technik mechanik pojazdów samochodowych) oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4 (91% zdawalności w zawodzie fryzjer).

Podziękowanie  za zaangażowanie i wkład pracy pedagogicznej włożonej w przygotowanie uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej do osiągnięcia najwyższych wyników zdawalności egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w Mieście Zamość w zawodzie fryzjer w roku szkolnym 2011/2012 otrzymała pani Beata Małysz- Krukowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole.