PRZE – BIEGŁA KSIĄŻKA

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy ZSP4, Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły! Zapraszamy Wszystkich miłośników dobrej książki do aktywnego udziału w akcji: „PRZE – BIEGŁA KSIĄŻKA”, która będzie miała miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu.

Organizatorami akcji „PRZE – BIEGŁA KSIĄŻKA” są:

• Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu.
  • Biblioteka szkolna
  • Wszyscy chętni do wymiany książek

Akcja ta ma na celu zorganizowanie otwartej wymiany książek na zasadzie: „zobacz, weź za darmo ze sobą, przeczytaj lub odłóż, przynieś przeczytaną książkę (osoby nieletnie za zgoda rodziców/ opiekunów prawnych), podziel się książką nieodpłatnie”, popularyzację czytelnictwa. Dzięki tym działaniom chcemy aby książka była ciągle w obiegu, żyła swoim życiem i pomagała tworzyć historię czytelnikom.

Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży). Bookcrossing to nieodpłatne przekazywanie książek po to, by jak najwięcej osób mogło je przeczytać i znowu przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu w Polsce pojawiła się w październiku 2003 roku

Jak przyłączyć się do akcji?

• 28 dnia każdego miesiąca, a jeśli data ta wypada w weekend to w poniedziałek po 28 w pomieszczeniu naprzeciw sali nr 6 (w dawnym sklepiku) od godziny 8.00 do godziny 15.45 będzie można obejrzeć książki przyniesione przez darczyńców, zabrać do domu nieodpłatnie jedną pozycję, przeczytać, odnieść na półkę regału albo zatrzymać na własność
  • Można będzie również podzielić się swoimi książkami, które zostały przeczytane z innymi, czyli przynieść i położyć na stoliku – rzuć w obieg!
  • W tym dniu będzie można również o książkach porozmawiać, podyskutować, zachęcić lub zniechęcić innych do ich czytania.

Serdecznie zapraszamy. Liczymy na Wasz liczny udział. Niech żadna książka nie obrośnie kurzem.

Poniżej zamieszczamy spis pozycji dostępnych pierwszego dnia akcji:

[gview file=”https://www.zsp4zamosc.edu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Spis-książek.docx”]