Spotkanie z poetką Beatą Głowacką

Zapraszamy  7 czerwca 2018 r. (czwartek) – godz. 18,00 do Księgarni im. Bolesława Leśmiana przy ul. Zamenhofa 9 w Zamość na spotkanie z panią BEATĄ GŁOWACKĄ, autorką tomu poetyckiego Ikonostas, nauczycielką języka polskiego w naszej szkole.

Prezentacji literackiej towarzyszyć będą działania artystyczne studentów I roku Animacji Kultury UMCS w Lublinie.

Beata Głowacka– nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu.
Laureatka konkursów literackich min. ogólnopolskiej edycji konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira”, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza ,
Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Łobodowskiego.
Książka poetycka „Ikonostas”, wydana przez Wydawnictwo Norbertinum w 2017 roku, jest jej debiutem poetyckim.

Tomik zajął drugie miejsce w XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku (2017) w ramach festiwalu „Złoty Środek Poezji” w Kutnie.

„Ikonostas” został  nominowany do Nagrody Głównej w XXIII Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej. Konkurs obejmował tomy poetyckie wydane w latach 2016 i 2017.