P4090049

Dzień geodety

P4090049

9 kwietnia br. uczniowie naszego technikum geodezyjnego świętowali DZIEŃ GEODETY, który zorganizowała Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie. Głównym celem  przedsięwzięcia było przedstawienie bliżej uczniom zawodu geodety oraz integracja ze środowiskiem studenckim. Zaprezentowano młodzieży specyfikę studiów na kierunku geodezja i kartografia, najnowsze rozwiązania technologiczne w geodezji oraz zagadnienia związane z pracą współczesnego geodety, a także przybliżono  realne perspektywy zawodowe dla inżynierów geodetów na rynku pracy. Spotkanie było doskonałą okazją dla uczniów by poznać prawdziwe oblicze zawodu. Uczniowie naszej szkoły mogli obserwować pokaz wykorzystania bezzałogowego drona w zdobywaniu zdjęć lotniczych, a także uczestniczyć w rozgrywkach paintballa pomiędzy uczniami różnych szkół (gdzie zajęliśmy III miejsce). W konkursie „podchody” uczniowie wykazali się bardzo dobrą orientacja w terenie i zajęliśmy także III miejsce. Kierownik wycieczki: M. Szala. Zapraszamy do galerii.

P4090003