Obóz militarno – survivalowy

OBÓZ MILITARNO-SURVIVALOWY

W dniach 8-12 maja „klasy mundurowe” naszej szkoły realizowały obóz programowy, który w tym roku odbył się w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.p5090602

Młodzież miała następujące zajęcia:

– pomoc przedmedyczna,
– zielona taktyka,
– strzelanie z ASG,
– maskowanie i kamuflaż,
– wspinaczka skałkowa
– zajęcia linowe,
– poruszanie się w terenie,
– bieg na orientację oraz szkolenie teoretyczne.

Program dnia był bardzo urozmaicony. Dzień rozpoczynał się od pobudki o 7.00. Uczestnicy mieli zajęcia szkoleniowe, po których zawsze był czas na odpoczynek. Po kolacji odbywały się zajęcia nocne w czasie których należało poruszać się po terenie z mapą i bez mapy.

Ostatniego dnia tradycyjnie wpleciony został wątek turystyczno – krajoznawczy. Tym razem zwiedziliśmy zamki ze szlaku „Orlich Gniazd” oraz odbyliśmy spacer po pięknym Sandomierzu.

Obóz na pewno był dużym wyzwaniem dla uczestników. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że młodzież stanęła na wysokości zadania i zdobyła wiele wiadomości oraz umiejętności praktycznych. Myślę że jednak najlepszą odpowiedzią na to jaki to był obóz będą wspomnienia i opinie uczestników oraz zdjęcia !!!

Dziękuję opiekunom: P. Kostrubcowi, M. Okoniewskiemu oraz T. Sakowi. Szczególne ukłony dla kadry instruktorskiej z Białegostoku. Piotr SZALA

glowne

Obraz 1 z 45