“SG” na zielonej granicy

glowneW dniu 31 stycznia 2013– uczniowie I LO i 2 LP o profilu „straż graniczna”, mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem funkcjonariuszy SG oraz sprzętem specjalistycznym będącym w placówce straży granicznej w Lubyczy Królewskiej. Po krótkim zapoznaniu się z w.w. rzeczami, uczniowie przystąpili do realizacji głównego zadania czekającego ich na tym wyjeździe, czyli patrolu pieszego na „zielonej granicy” w pasie lądowym. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne i terenowe, była to bardzo ciężka próba ale pozwalała każdemu uczniowi poznać– jak tak naprawdę wygląda codzienna służba w SG. Po kilkunasto kilometrowym marszu wyjazd zakończyliśmy przy ognisku. Kierownik wycieczki Piotr Szala.