Zaproszenie na posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestnicy projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi: Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież.

Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.

Do projektu mogą zgłosić sie dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem Kancelarii Sejmu RP organizowanym we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Koordynatorzy projektu w naszej szkole: p. Monika Kowalczyk-Flak, p. Agnieszka Budenko-Wawryk.