14 maja 2017

Straż graniczna

Innowacja – straż graniczna
Cele edukacyjne:

1. Nauczanie przedmiotu “Straż Graniczna” powinno służyć wszechstronnemu rozwojowi uczniów, przygotowaniu ich do kontynuowania kształcenia w szkołach wyższych, w tym MON i MSWiA.
  2. Nauczanie przedmiotu ma na celu wstępne zapoznanie uczniów z problematyką ochrony granic RP, kształtowanie postaw i działań skierowanych na rzecz zachowania ich nienaruszalności.
  3. Przygotowanie uczniów do podjęcia samodzielnej decyzji o wyborze kształcenia zawodowego, a następnie w formacjach zmilitaryzowanych.
  4. Zapoznanie uczniów z podstawowymi aktami prawnymi regulującymi działalność Straży Granicznej, pobyt osób w strefie nadgranicznej oraz z zasadami przekraczania granicy państwowej.
  5. Kształtowanie racjonalnych zachowań w sytuacjach kryzysowych i w obliczu zagrożenia.
  6. Kształtowanie umiejętności współdziałania, działania w zespole i zdolności podporządkowania się innym, dyscypliny, systematyczności, kontroli własnych
    zachowań.
  7. Rozwijanie postaw patriotycznych, poszanowania tradycji i symboliki narodowej oraz przestrzegania prawa.

Na podstawie powyższej innowacji pedagogicznej została utworzona  klasa mundurowa o profilu  “straż graniczna”.

Do ochrony granicy państwa na lądzie i na morzu oraz kontroli ruchu granicznego służy umundurowana i uzbrojona formacja, wyposażona w wysokiej klasy sprzęt specjalistyczny – to STRAŻ GRANICZNA.

Nasza szkoła prowadzi zajęcia w formie kursu, który przygotowuje uczniów pod względem teoretycznym i praktycznym do służby w tej formacji z zachowaniem zasad dyscypliny. Zajęcia prowadzone są głównie w formie praktycznej przez wysokiej klasy specjalistów, a jest to między innymi:

• musztra indywidualna i zespołowa,
  • szkolenie bojowe na poligonie,
  •  strzelanie sportowe i bojowe,
  • blok zajęć specjalistycznych na placówkach „SG”,
  • patrolowanie granicy (lądowej i wodnej),
  • poznawanie sprzętu będącego na wyposażeniu „SG”,
  • obóz militarno-survivalowy itp

Nasz profil to duża szansa na późniejszą pracę w Straży Granicznej – poprzez to, że jesteśmy wschodnią granicą UE.

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY CIEKAWYM KIERUNKIEM i NIE BOISZ SIĘ WYZWAŃ – to „SG” JEST DLA CIEBIE !!!!!