IV Konkurs Piosenki Rosyjskiej – relacja

Znamy już zwycięzców IV Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który przed chwilą się zakończył! Oto lista nagrodzonych:

KATEGORIA GIMNAZJA:

1. miejsce – zespół „Qui Pro Quo” z Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu, zespół w skladzie: Juszczak Amelia, Malec Julian, Abraszek Jakub, Urban Adam, Gajewska Kornelia, Stopa Maksymilian, Kaludia Kolano, Obszańska Gabriela
  2. miejsce – Franciszek Barnowski z Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu
  3. miejsce – Daria Podpora ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

1. miejsce – Bartłomiej Drabik z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
  2. miejsce – Karolina Szeremeta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamojskiego w Zamościu
  3. miejsce – zespół „Oni” z Zespołu Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie, zespół w składzie: Szlonzak Justyna, Koniec Laura, Malon Paulina, Kraczuk Jagoda, Jastrzębska Patrycja, Olko Sławomir

Wyróżnienia dostali:

• Anna Budzyńska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie
  • Patryk Małysa z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju

NAGRODA PUBLICZNOŚCI:

• Karolina Szeremeta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamojskiego w Zamościu

IV Edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej odbyła się pod honorowym patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY Pani Teresy Misiuk , PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ Pana Andrzeja Wnuka. W tym roku do grona patronów dołączył także ROSYJSKI OŚRODEK NAUKI I KULTURY w Warszawie, którego przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole: Pana Aleksandra Dodonowa- Dyrektora Kursów Języka Rosyjskiego, Panią Tatianę Poniatowską- Koordynator Programów Kultury oraz Panią Jelienę Aksjonową- Kurator Działu Literackiego.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Agnieszka Kowal- dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość, Pani Beata Buczek– nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu oraz miłośnik muzyki Pan Marcin Puszka- komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

Pierwszą nagrodą w tej edycji był voucher na wyjazd dla dwóch osób do Lwowa ufundowany przez biuro podróży QUAND z Tomaszowa Lubelskiego. Druga nagroda to dron, ufundowany przez firmę BUDMAT, zaś trzecią nagrodę ufundował zamojski MZK i jest nią sprzęt muzyczny.
Wśród sponsorów i darczyńców znalazły się także zamojska CASTORAMA, ZGK, DROGMOST, PGE, KARCZMA GÓRALSKA, HURTOWNIA MARS oraz firma FISTASZEK z Radecznicy.

W pierwszej części KONKURSU PIOSENKI ROSYJSKIEJ wystąpiło 20 uczestników ze szkół gimnazjalnych naszego regionu.
Natomiast w drugiej części wystąpiło 23 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zgłoszeni do konkursu pochodzą ze szkół z Biłgoraja, Chełma, Lublina, Hrubieszowa, Józefowa, Komarowa, Majdanu Starego, Majdanu Nepryskiego, Mircza, Siedliszcza, Szyszkowa, Tomaszowa Lubelskiego, Trzeszczan, Uchań, Ulchówka, Włodawy i Zamościa

l1

Obraz 1 z 43