XIX Dzień Papieski w naszej szkole!

W dniu 10.10.2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji obchodzonego w tym roku XIX Dnia Papieskiego. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi – „Wstańcie, chodźmy!”, a punktem wyjścia jest książka św. Jana Pawła II pod tym samym tytułem. Temat rozważań stanowi I Pielgrzymka do Ojczyzny św. Jana Pawła II, która odbyła się w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 roku oraz postać Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Uczniowie z naszej szkoły zaangażowali się w obchody tego wydarzenia. Przygotowali dla młodzieży akademię – w jej ramach zapoznali odbiorców z życiorysem św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ramach występu zostały wyświetlone także materiały filmowe obrazujące losy tych dwóch postaci oraz zaśpiewano pieśni o charakterze religijnym.