Zawodowy strzał w 10

W piątek, 26 października, z inicjatywy Lubelskiego Kuratorium Oświaty odbyły się kolejne targi szkół. Na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne i branżowe kształcące w kierunkach zawodowych. Targi są częścią kampanii ”Zawodowy Strzał w 10”, która walczy ze stereotypami wyższości szkół ogólnych nad zawodowymi i promuje wartość praktycznych umiejętności w dalszym życiu.

Celem targów jest zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach) ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym”.

Swoje stoiska prezentowały szkoły ponadgimnazjalne i branżowe z całego miasta i okolic na czele z “Budowlanką”.