Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

1 58 stycznia 2012 roku odbył się 20 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście odpowiedzialny za organizację był Sztab WOŚP, który mieścił się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Kamiennej. Dochód z tegorocznego Finału przeznaczony będzie na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla przyszłych mam.
Uroczystość otworzył w imieniu prezydenta miasta Marcina Zamojskiego dyrektor Wydziału Edukacji pan Kazimierz Chrzanowski, całość prowadził dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury i szef sztabu WOŚP w Zamościu pan Andrzej Szumowski. Obecni byli przedstawiciele zamojskiego szpitala oraz sponsorzy.
    Podczas Finału w zamojskim MDK prezentowane były występy zespołów tanecznych, soliści, pokazy walk rycerskich organizowane przez Bractwo Rycerskie, pokazy technik pierwszej pomocy. Można było też obejrzeć stare modele samochodów.
    Nasza szkoła przygotowała w ramach promocji stanowisko, gdzie uczennice ZSZ klasy II fryzjer prezentowały techniki fryzjerskie – czesały, kręciły, prostowały i kolorowały włosy. Pokazy cieszyły się niesamowitym powodzeniem zarówno wśród dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, a nasze uczennice cały czas miały wiele klientek chętnych do zrobienia pięknej fryzury. Kibicowali nam absolwenci szkoły, niektórzy byli już z własnymi pociechami, dzielili się miłymi wspomnieniami z czasów szkolnych. Opiekę nad stoiskiem sprawowała pani E.Żybura, w razie potrzeby, przy dużej ilości klientek, służyła “fachową” pomocą naszym fryzjerkom, a rolę fotografa, tym razem przyjęła pani M. Grodzka.