ADHD

W dniu 19.10.2016 uczniowie z naszej szkoły brali udział w seminarium zatytułowanym: „Czym jest ADHD?”, które odbyło się w Książnicy Zamojskiej w Zamościu. Seminarium zostało zorganizowane w ramach cyklu spotkań „Budowanie przyjaznego świata dla osób niepełnosprawnych”.

Program spotkania obejmował:

• Występ artystyczny dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu;

• Referat pani Marii Dyrdy „Diagnoza i terapia u dzieci z zespołem ADHD i ADD”;

• Referat pani Joanny Kupczyńskiej-Juszczak „Metody pracy z dziećmi z zespołem ADHD i ADD”;

• Referat pani Beaty Bober „Edukacja dzieci z zespołem ADHD i ADD”.

Podczas seminarium zostały poruszone zagadnienia, które uwrażliwiają młodzież, ale także dorosłych, na problemy dzieci z zespołem ADHD i ADD. Spotkanie to miało na celu przybliżenie form pracy, sposobów nauczania, pomocy uczniom z tymi dysfunkcjami. Seminarium poświęcone ADHD to niezwykle ważna i cenna inicjatywa, gdyż osoby biorące w nim udział, stają się bardziej otwarci na problemy innych.