Dyskusyjny Klub Filmowy

Dnia 27 września 2017 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Nasza szkoła we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Zamościu zorganizowała spotkanie poświęcone filmowi „Dróżnik” w reżyserii Tom’a McCarthy’ego. W spotkaniu uczestniczyło 20 uczniów z 2 TIG, a zajęcia prowadzili: Agnieszka Matwiejczuk (z ZSP Nr 4), Barbara Mazurek i Marcin Czubara (z Biblioteki Pedagogicznej), zaś samo spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.
Tematem przewodnim spotkania były trzy zagadnienia – tolerancja, samotność i przyjaźń. Film wzbudził u uczniów duże emocje. Podobał się zdecydowanej większości: momentami bawił ich, a czasami wzruszał. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji po zakończeniu filmu.