III Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”

6 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych dla młodzieży pod nazwą „Warsztaty Podróżnika” w ramach III  Zamojskiego Festiwalu  Podróży „Eskapady Kresowe”, które poprowadzili zamojscy podróżnicy i organizatorzy turystyki: Janek Cios, Jacek Podkościelny oraz  Damian Lemański . Pierwsi prelegenci opowiadali o sprzęcie  i przygotowaniach do wypraw górskich jak i bezpieczeństwie aby z takich wypraw wrócić cało i szczęśliwie. Pan Jacek Podkościelny również zaprezentował krótki film z tegorocznego wyjazdu do Japonii i Korei. Damian „Wolf  Wagabunda” Lemański zaprezentował film „181” – relacja z samotnej wyprawy po Ameryce Południowej – Damian „Wolf .Po prezentacji odbyła się seria pytań do autora filmu od zebranej młodzieży.