#MojaKonstytucja – spotkanie z adwokatem Iwoną Daciej-Halinowską

W dniu 06.11.2017 r. uczniowie z naszej szkoły byli w Bibliotece Pedagogicznej na spotkaniu, które prowadziła pani adwokat Iwona Daciej-Halinowska. Spotkanie odbyło się w ramach „Tygodnia Konstytucji”, a było poświęcone znaczeniu Konstytucji w życiu obywateli a także roli sądownictwa w państwie. „Tydzień Konstytucji” organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.
Zajęcia w przystępny sposób przybliżyły uczniom problematykę konstytucjonalizmu. Pani mecenas zapoznała młodzież z informacjami na temat systemu prawnego w Polsce.
Uczniowie w ramach pracy w grupach mieli za zadanie między innymi rozwiązywać problemy prawne (kazusy) – mogli poczuć się jak studenci prawa, którzy również zmagają się z tymi zagadnieniami.