Nasi nauczyciele szkolili się w Budapeszcie

W dniach 28.05.2024 – 29.05.2024 miała miejsce mobilność nauczycieli ZSP Nr 4 na Węgry celem obserwacji placówki edukacyjnej pod kątem funkcjonowania zespołów przedmiotowych, wychowawczych oraz biblioteki w ramach programu Erasmus +.
W trakcie mobilności grupa 5 nauczycieli (przewodniczący zespołu wychowawców, bibliotekarz, przedstawiciel kadry zarządzającej, wychowawca oraz koordynator) odwiedziła węgierską placówkę edukacyjną: Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium IV. Béla Király Tagintézménye- jedną z największych i najnowocześniejszych szkół na Węgrzech.

W trakcie wizyty nauczyciele obserwowali zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz mieli okazję na wymianę doświadczeń w zakresie zarządzania palcówką edukacyjną oraz w zakresie funkcjonowania zespołów nauczycieli. Ponadto wyjazd był okazją do zapoznania się z węgierskim systemem edukacji oraz dał możliwość zanurzenia się w innej kulturze. Mobilność w Budapeszcie pozwoliła poznać historię, tradycje oraz zwyczaje tamtejszego społeczeństwa. Podczas wyjazdu poruszane były kwestie związane z ekologią, cyfryzacją oraz wielokulturowością. Nauczyciele doskonalili jednocześnie swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
Ufamy, że zdobyte doświadczenie oraz nawiązane znajomości zaowocują przyszłą współpracą i przyniosą korzyści uczestnikom oraz placówce.