Projekt Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej

W związku z przyznanym dofinansowaniem w ramach akredytacji na lata 2021-2027 w roku szkolnym 2022/2023 nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących oraz nauczyciele współorganizujący kształcenie będą mieli możliwość:

• rozwoju kompetencji językowych (język angielski) na różnych poziomach zaawansowania,
  • doskonalenia kompetencji metodyczno – językowych ( język angielski),
  • wzmocnienia europejskiego wymiaru szkoły poprzez udział w mobilności z zakresu realizowania projektów Erasmus+.

W tym roku planowane są trzy mobilności:

1.  Do Sevilli w dniach 01 – 04 maja 2023 r.
    (dla pięciu nauczycieli w ramach obserwacji pracy pod kątem zarządzania projektami Erasmus+ – zespół koordynujący, dyrekcja szkoły, nauczyciel współorganizujący kształcenie).
  1. Na Maltę w dniach 17- 28 lipca 2023r.
    (dla ośmiu nauczycieli na kurs językowy – język angielski, w tym 2 nauczycieli matematyki, 2 nauczycieli  informatyki, pedagog specjalny, nauczyciel języka polskiego, nauczyciel języka rosyjskiego, bibliotekarz/nauczyciel języka polskiego).
  1. Na Maltę w dniach 17- 28 lipca 2023r.
    dla dwóch nauczycieli języka angielskiego na kurs językowo-metodyczny).

W lutym 2023 r. został złożony wniosek budżetowy na rok szkolny 2023/2024 na kolejne mobilności nauczycieli: kurs metodyczny, kurs z zakresu zarządzania i usprawniania pracy nad poszczególnymi etapami projektów Erasmus+, obserwacja pracy (job shadowing) z zakresu funkcjonowania zagranicznej placówki edukacyjnej pod kątem zapoznania się z pracą zespołów przedmiotowych, zespołu wychowawczego oraz z pracą bibliotekarza.

Działania projektowe związane z mobilnością nauczycieli nadzoruje zespół koordynujący w składzie: Monika Kowalczyk- Flak (nauczyciel języka angielskiego) i Natalia Łatyszewicz (nauczyciel języka angielskiego).