21. odsłona Festiwalu „Dwa Teatry” zbliża się wielkimi krokami

W dniach 10-13 czerwca zamojski zespół staromiejski stanie się wielką sceną Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Po raz drugi do Zamościa zawitają gwiazdy małych i dużych ekranów oraz posiadacze aksamitnychradiowych głosów.

Czterodniowy festiwalowy maraton zainauguruje gala na Rynku Wodnym w piątek 10 czerwca, której punktem kulminacyjnym będzie wręczenie Wielkiej Nagrody. W tym roku za całokształt dokonań artystycznych zostaną uhonorowani Magdalena Zawadzka i Andrzej Mastalerz.Od rana do wieczora widzowie i słuchacze będą mogli ocenić 12 spektakli telewizyjnych i 19 słuchowisk radiowych rywalizujących o główną nagrodę „Dwóch Teatrów”. Spektakle – wzorem roku poprzedniego – zostaną odtworzone w sali Consulatus, natomiast aby posłuchać słuchowisk radiowych należy pofatygować się do Jazz Club Kosz.

Laureatów nagród w kilkunastu kategoriach poznamy podczas uroczystej gali finałowej na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu w poniedziałek, 13 czerwca.

Bogatą festiwalową ofertę uzupełniają wydarzenia towarzyszące:

  • Spotkania z gwiazdami: Halina Łabonarska, Magdalena Zawadzka, Andrzej Mastalerz, Włodzimierz Press, Ewa Dałkowska. Miejsce: Synagoga.
  • Spektakle pozakonkursowe, czytania aktorskie, koncerty Izabeli Laskowskiej – Islet i Krzysztofa Antkowiaka, Izabeli Połońskiej, Adama Struga. Miejsce: Rynek Wodny.
  • Słuchowiska i spektakle w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał (Pawilon pod Kurtyną) i w Orkiestrze Symfonicznej im. K. Namysłowskiego.
  • „Radio dzieciom” – Spektakle radiowe dla dzieci i warsztaty z Kasią Stoparczyk. Miejsce: Sala Ślubów miejskiego Ratusza.
  • Warsztaty muzyczne z Adamem Strugiem i słuchowisko „Pan Tadeusz” Mickiewicza na żywo. Miejsce: Aula Państwowej Szkoły Muzycznej i warsztaty plastyczne z prof. Lechem Majewskim – autorem tegorocznego plakatu festiwalowego. Miejsce: Liceum Plastyczne im. B. Morando.
  • Zamojska Arlekinada na Rynku Wielkim.
  • Wystawy plenerowe w przestrzeni zespołu staromiejskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jeśli chcesz współtworzyć festiwal – zgłoś się jako wolontariusz: kultura@zamosc.pl, (084) 677 23 06.