Ferie zimowe 2023

Muzeum Zamojskie w Zamościu oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia edukacyjne prowadzone w ramach ferii zimowych 2023. Na uczestników czekają zajęcia o różnorodnej tematyce prowadzone w oparciu o prezentowane wystawy stałe i czasowe.

Więcej o tematyce zajęć można przeczytać na stronach: muzeum-zamojskie.pl i muzeumarsenal.pl

Zasady uczestnictwa:

• zajęcia trwają od 1 do 1,5 godziny
  • rozpoczynają się o godz. 11.00
  • koszt zajęć: 10 zł od uczestnika
  • ilość miejsc ograniczona
  • obowiązują zapisy poprzez: formularze Google- dostępne w wydarzeniach w mediach społecznościowych muzeów i stronach muzeum-zamojskie.pl i muzeumarsenal.pl

Dodatkowo Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w niedzielę 22.01.2023 r., z okazji Dnia Babci i Dziadka, zaprasza dzieci w asyście swoich Dziadków na wyjątkowe spotkanie przy nowej czasowej wystawie „Za Polskę i sprawiedliwość społeczną…”. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej, w uznaniu jej wybitnej działalności niepodległościowej i społecznej. Na zajęciach zostanie przybliżona epoka, w której dorastała młoda Aleksandra i poznamy bliżej modę jaka wtedy obowiązywała.