Jesienny Konkurs Recytatorski, Konkurs Literacki Debiut oraz III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na konkursy: Jesienny Konkurs RecytatorskiKonkurs Literacki Debiut oraz III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka.

INFORMACJE OD ORGANIZATORA:

ELIMINACJE POWIATOWE Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

 • zapraszamy do konkursu uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji.
 • recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany tekst (wiersz lub fragment prozy; dopuszczalny jest uzasadniony kolaż tekstów). W przypadku prezentacji fragmentu prozy dopuszczalne są skróty. Uczestnik przygotowuje repertuar nieprezentowany w innych konkursach.
 • łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: uczniowie szkół podstawowych – do 3 minut, starsi – do 5 minut.
 • tegoroczne hasło konkursowe brzmi: WSPÓŁCZESNOŚĆ. Liczymy na pomysłowość i niebanalną interpretację.
 • karta zgłoszenia dostępna pod linkiem: http://zdk.zamosc.pl/news/2095/26.-jesienny-konkurs-recytatorski.html. Wypełnioną kartę należy dostarczyć do Zamojskiego Domu Kultury lub przesłać skan na adres: organizacja@zdk.zamosc.pl. Na zgłoszenia czekamy do 7 listopada 2022.


Eliminacje powiatowe odbędą się 14 listopada o 10:00 w Zamojskim Domu Kultury (ul. Partyzantów 13).

37. Konkurs Literacki „DEBIUT”

 • zapraszamy młodych autorów – uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.
 • Na konkurs należy nadesłać (do wyboru):
  – DWA WIERSZE
  lub
  – PROZĘ  (do 3 stron rękopisu lub maszynopisu) np. fragment – opowiadania, bajki, eseju)
 • NIESPODZIANKA! Dodatkowo z okazji Roku Aleksandra Fredry dla chętnych zadanie specjalne, na nagrodę specjalną! Należy napisać bajkę w duchu twórczości autora.
 • tematyka wszystkich konkursowych prac jest dowolna. Udział można wziąć w jednej lub wszystkich kategoriach.

  Prace – podpisane godłem (pseudonimem) i powielone w trzech egzemplarzach, wraz z dołączoną kopertą (zawierającą dane autora:  imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, nazwę szkoły) należy dostarczyć pocztą tradycyjną lub osobiście do siedziby  Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu,
  ul. Partyzantów 13, 22-400 Zamość, z dopiskiem DEBIUT na kopercie.

  Termin składania prac: 31.12.2022 r.

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY im. Stanisława Jopka (ETAP I)

 • Konkurs polega na:

– solowym wykonaniu utworów wokalnych z repertuaru PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Karolinie, w oryginalnych tonacjach i z oryginalnym tekstem oraz oryginalnymi liniami melodycznymi znajdujących się na stronie internetowej Konkursu,

– na potrzeby I Etapu Konkursu uczestnicy obowiązkowo przygotowują dwa utwory wybrane z listy utworów, znajdującej się na stronie internetowej Konkursu,

– uczestnicy wykonują przed Jury utwory z własnym akompaniamentem (muzyk, zespół albo nagranie podkładu muzycznego na płycie CD, a także na innych nośnikach) lub a capella.

 • Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy ukończyli 8 lat.
 • Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://mazowsze.waw.pl/etap-i. Zgłoszenia do I Etapu Konkursu przyjmujemy do 30 listopada 2022 r do godz. 23:59.

I Etap Konkursu odbędzie się 10 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 w Zamojskim Domu Kultury (ul. Partyzantów 13, 22-400 Zamość). Regulamin dostępny na http://zdk.zamosc.pl/news/2098/ogolnopolski-konkurs-wokalny-im.-stanislawa-jopka.html.

OSOBY ZAINTERESOWANE TYMI KONKURSAMI ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.