Narodowe Święto Niepodległości w Zamościu online

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju poszczególne instytucje proponują świętowanie 11 listopada online. Poniżej prezentujemy przykłady wydarzeń w Zamościu:

Dnia 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:00 na kanałach społecznościowych Muzeum Arsenał oraz na stronie internetowej www.muzeumarsenal.pl zostaną udostępnione materiały edukacyjne przygotowane z myślą o najmłodszych. W tym roku na temat szczególnego znaku walki o suwerenność – o Orle Białym. Nie zabraknie również tradycyjnych akcentów jak np. oprowadzanie po stałej wystawie w Pawilonie pod Kurtyną, części dotyczącej I Wojny Światowej.

Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” zachęca do świętowania w domu, w gronie rodziny. Co roku ZPiT śpiewał na żywo w Zamojskim Domu Kultury, a tym razem będzie okazja pośpiewać poprzez Internet. 11 listopada o godzinie 16.00 zespół zaprasza na Facebooka Zamojskiego Domu Kultury, na którym będzie wstawione nagranie z mini koncertem. 

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na debatę historyczną „11 listopada – co świętujemy?”. W wigilię Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada o godzinie 18:00, spotkamy się on-line, by wziąć udział w debacie o historii Narodowego Święta Niepodległości, znaczeniu 11 listopada 1918 roku dla różnych grup społecznych i różnych regionów Polski.

Poza stroną niepodlegla.gov.pl debata będzie transmitowana na żywo na kanale You Tube i na Facebooku Niepodległej oraz na portalu Interia.

Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach.