Prelekcja na temat zdrowego odżywiania – NATURHOUSE ZAMOŚĆ

W ramach realizacji działań wynikających z Innowacji Pedagogicznej z zakresu Dietetyka FIT, uczniowie klas I TIŻ, I KF, 3 KM, 4 GŻ, 4 TGŻ, uczestniczyli w prelekcji na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Spotkanie przeprowadziły: pani dietetyk Marta Fedorowicz–Tomczyk oraz asystentka p. Aldona Nawój – Ekspertki Reedukacji Żywieniowej z NATURHOUSE ZAMOŚĆ.
Pani dietetyk w przystępny sposób omówiła tematykę dotyczącą zasad racjonalnego odżywiania, wpływu witamin i minerałów na prawidłowy i harmonijny rozwój uczniów oraz źródeł ich pozyskiwania z warzyw i owoców. Zachęcała też do aktywności fizycznej oraz podjęła temat spożywania napojów energetycznych przez osoby nastoletnie – omówiła ich skład i skutki, jakie zawarte w tych napojach substancje mogą mieć wpływ dla naszego organizmu i zdrowia. Szczególnie podkreśliła pozytywny wpływ na nasz organizm regularnego spożywania posiłków, częstego nawadniania organizmu, wybierania nieprzetworzonej żywności, unikania słodyczy i słodkich napojów. Naszą młodzież szczególnie zaciekawiła tematyka celowego zafałszowania żywności FIT i BIO, gdyż nie każdy produkt tego typu spełnia standardy zdrowotne.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wykładu pomoże naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.
Spotkanie z przedstawicielami NATURHOUSE ZAMOŚĆ zorganizowały
p. Aneta Petrynko oraz p. Agnieszka Budenko.