PRZE-BIEGŁA KSIĄŻKA!!

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, a wraz z nim czekają nas nowe wyzwania i plany. Pracownicy biblioteki szkolnej pamiętają o swoich czytelnikach i zachęcają ich do wzięcia udziału w akcji “PRZE-BIEGŁA KSIĄŻKA”. W związku z tym, że do naszej szkoły przyszli nowi uczniowie, warto – choć w skrócie – wyjaśnić na czym polega ta inicjatywa.

Otóż, w ostatnim tygodniu każdego miesiąca zostaną obok wejścia do biblioteki szkolnej umieszczone książki, które każdy uczeń,  nauczyciel, pracownik szkoły będzie mógł wziąć do domu – na własność i bezpłatnie. Jednocześnie zachęcamy naszych czytelników do przynoszenia książek, którymi chcieliby się podzielić z innymi uczniami/ nauczycielami/ pracownikami szkoły. Oczywiście, uczniowie niepełnoletni powinni uzyskać zgodę rodziców/opiekunów prawnych na bezpłatne oddanie swoich książek.

Informujemy, że w związku z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi obok książek będą znajdowały się jednorazowe rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji rąk.

Cała akcja wpisuje się w ramy bookcrosssingu, czyli opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.