Przed nami nowy rok szkolny!

Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym 2018/2019. Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęli i w tym roku jak najwięcej skorzystali ze słońca, którego w te wakacje nie brakowało. Do rozpoczęcia szkoły pozostało niestety tylko 15 godzin, ale nie ma się co martwić, już za 110 dni pierwsze ferie bożonarodzeniowe, a za 10 miesięcy znowu wakacje. Czas szybko zleci. Staraliśmy się i nadal będziemy się starać bardzo, żeby tak było. Lekcje będą ciekawsze, barwniejsze i  bardziej interesujące dzięki nowym środkom dydaktycznym, które pozwolą wam w zrozumieć najważniejsze rzeczy na lekcjach biologii, geografii, informatyki czy języka angielskiego. Wymieniam te przedmioty, bo dzięki projektom dużo się tutaj zmieniło.  Pracownia geograficzna wzbogaciła się o 15 GPSów, nowoczesne kompasy, atlasy, tellurium, globusy, mapy ścienne świata i Polski, skały i minerały, skamieniałości oraz tablice poglądowe do łatwiejszego zapamiętywania materiału z lekcji.

Jeśli ktoś miał kłopoty z biologią, teraz również zapomni o problemie. Z łatwością i przyjemnością spędzicie czas, pochylając się nad mikroskopami połączonymi do laptopów, by oglądać różne cudeńka, a duże modele człowieka i ssaka pozwolą wam bez problemu nauczyć się anatomii. Piątka murowana.

Geodeci będą mogli pochwalić się najlepszą pracownią geodezyjną w województwie. Ćwiczenia geodezyjne odbywać się będą przy pomocy GPSów, 3 nowych tachimetrów oraz lokalizatora urządzeń podziemnych.  Wszystkie pomoce geodezyjne o łącznej sumie ponad 100000 złotych, mam nadzieję, sprawią, że każdy z was będzie czekać na ćwiczenia praktyczne na takim sprzęcie.

Nauka języka angielskiego będzie przebiegała w pracowni językowej wyposażonej w całościowy system do nauki języków obcych. Teraz spokojnie powiece, że matura to bzdura.

Ciekawie zapowiadają się lekcje analizy żywności! Pracownia analizy została doposażona w różnego rodzaju odczynniki chemiczne do badań laboratoryjnych. Nudy nie będzie!

I budowlańcy cieszyć się powinni z nowego sprzętu, plotera na wypasie, komputerów z oprogramowaniem i przede wszystkim z propozycji udziału w darmowych kursach koparko -ładowarki, wózków widłowych oraz kursów dających uprawnienia elektryczne.

Dla kucharzy w tym roku przewidzieliśmy kursy z czterema rodzajami kuchni. Niech mi teraz ktoś powie, że Budowlanka nie jest najlepsza! A to jeszcze nie koniec, jesteśmy przed termomodernizacją, dzięki której nasza szkoła całkowicie zmieni swój make – up. I wtedy, nie ma bata, będziemy najlepsi i najładniejsi!

Lidia Sternik dyrektor szkoły