Spotkanie z literaturą

W dniu 17.11.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Anną Rychter i panem Mateuszem Sawczukiem. Pani Anna Rychter jest pisarką (autorką książek: „Żyjąca w Polsce i inne stany nieważkości”, „Trener duszy”, „Łzy nocy”). Pracuje w Książnicy Zamojskiej. Pan Mateusz Sawczuk jest dziennikarzem, pracuje w gazecie akademickiej „Skafander”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie 4. klas technikum. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne. Na pierwszej godzinie byli obecni uczniowie z 4 TGŻ, zaś na drugiej młodzież z 4TIB i 4 TBI.

Zaproszeni goście, podczas pierwszej godziny, rozmawiali na temat twórczości pani Anny Rychter, na drugiej godzinie został tylko pan Mateusz Sawczak, który opowiadał o pracy dziennikarza oraz na temat czytelnictwa książek i czasopism. Pisarka opowiadała przede wszystkim o swojej ostatnie książce, zaś dziennikarz skupił się na zagadnieniach związanych ze specyfiką żurnalistyki.

Obraz 2 z 12