Spotkanie z M. Szpakowskim

dsc_109126 października gościliśmy w naszej szkole pana Mirosława Szpakowskiego, doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, człowieka o wielu zainteresowaniach i profesjach. Podczas spotkania, zorganizowanego przez panią Agnieszkę Budenko – Wawryk, uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób można osiągnąć sukces zawodowy oraz jakimi kierować się kryteriami przy wyborze przyszłej pracy.

Zaproszony gość opowiedział młodzieży o swojej drodze życiowej, jaką musiał pokonać, aby odnieść sukces zawodowy.

M. Szpakowski obronił rozprawę doktorancką na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, posiada dyplomy ukończenia licznych studiów podyplomowych (m.in. EMBA, Trener biznesu i rozwoju osobistego, Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, Informatyka dla nauczycieli), kursów szkoleniowych. Ponadto jest autorem wielu książek oraz artykułów naukowych. Aktualnie pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu oraz w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Jest również doświadczonym trenerem szkoleniowym w zakresie zarządzania, marketingu, logistyki, prawa podatkowego i pracy, dziennikarstwa i in.

Podczas prelekcji Pan dr Szpakowski zachęcił młodzież do zdobywania zawodu i kształcenia w każdej dziedzinie, która ich interesuje. Podkreślił, jak dużą rolę na rynku pracy odgrywa ciągłe podnoszenie i zdobywanie kwalifikacji oraz udział w różnych formach kształcenia. Niezbędna jest również siła charakteru i konsekwentne dążenie do osiągnięcia zamierzonego celu. Jednak nie tylko posiadana wiedza i umiejętności gwarantują zdobycie sukcesu, ale również odpowiedni stosunek do innych ludzi.dsc_1092

Jesteśmy Panu dr M. Szpakowskiemu wdzięczni za przybycie do naszej szkoły i przedstawieniu uczniom pozytywnych aspektów zdobywania wykształcenia, które jest niezbędne do odniesienia sukcesu życiowego.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 4TTŻ, 4TIG, 37GŻ, 1TTŻ wraz z nauczycielami: p. A. Budenko-Wawryk, p. Patrycją Tchórz, p. A. Sochą, p. M. Chudy, p. M. Staszczakiem i p. Tomaszem Kiecana .