Udział uczniów w spotkaniu „Przestępstwa – niezbędnik wiedzy jak się przed nimi chronić i gdzie szukać pomocy”

W dniu 09.03.2023r młodzież klas pierwszych Technikum Nr 4 oraz klasa 1m BSIS Nr 4 wzięła udział w programie edukacyjnym: „Przestępstwa – niezbędnik wiedzy jak się przed nimi chronić i gdzie szukać pomocy” organizowanym przez Młodzieżową Radę Sprawiedliwości przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

W czasie spotkania uczniowie byli zapoznawani z tematyką edukacji prawnej w przystępny i interesujący sposób.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi informacjami dotyczącymi edukacji prawnej, wyjaśnione zostały różnice pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem. Poznali jaką można ponieść odpowiedzialność za popełnione czyny karne.

Dodatkowym elementem na zajęciach była prelekcja przedstawiciela Służb Więziennych, który omówił na przykładach z życia wziętych zagadnienia dotyczące przestępstw i wykroczeń oraz prewencji przestępstw wśród młodzieży w ramach programu „W Służbie Prawu”.