WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY “ZOO-ARKA NOEGO XXI WIEKU”

Wraz z innymi polskimi ogrodami zoologicznymi zamojskie zoo po raz kolejny przygotowuje się do obchodów TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, które w tym roku odbędą się w  terminie – 8-14 marca 2021 r., a w czwartek 11 marca pod hasztagiem #chronimyGINĄCEgatunki zamojskie zoo wraz z innymi ogrodami zoologicznymi będzie świętować Dzień  Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

W tym roku  wspólna akcja odbędzie się pod hasłem: “Maluchy na wagę złota” i w związku z tym ambasadorem tegorocznych obchodów będą maluchy z poszczególnych ogrodów zoologicznych. Ambasadorem zamojskiego zoo został wybrany wari czarnobiały.

Kolejna edycja tej bardzo potrzebnej akcji jest okazją do ogłoszenia po raz kolejny Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “ZOO – ARKA NOEGO XXI WIEKU”. Konkurs ten  to wspaniała okazja do bliższego poznania zagrożonych wyginięciem w środowisku naturalnym mieszkańców zamojskiego zoo, które opiekuje się wieloma zagrożonymi wyginięciem zwierzętami. Do uczestników konkursu należy wybranie jednego z nich (dokładna lista zagrożonych gatunków dostępna w regulaminie konkursu, a ich zdjęcia i krótka charakterystyka na stronie www.zoo.zamosc.pl w zakładce Gatunki Zwierząt) i przedstawienie go w swojej pracy plastycznej. Zwycięskie prace będą prezentowane w galerii fotografii, w holu budynku dydaktycznego zamojskiego zoo, a najciekawsze prace zostaną umieszczone także na profilu Facebook zamojskiego zoo w postach relacjonujących przebieg obchodów TygoDnia Misji w zamojskim zoo. 

Na prace konkursowe zamojskie zoo czeka do 5 marca 2021 r.  Do pracy należy dołączyć  podpisany formularz zgody na przetwarzanie danych i rozpowszechnianie wizerunku. Rozstrzygnięcie konkursu -11 marca 2021 r.  

Regulamin konkursu oraz formularz zgody w plikach do pobrania poniżej.