Wracamy z akcją „PRZE-BIEGŁA KSIĄŻKA”

Wakacje się skończyły, stąd warto ponownie zainicjować akcję „PRZE-BIEGŁA KSIĄŻKA”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem w poprzednim roku szkolnym. Podobnie jak wcześniej, inicjatywa polega na podzieleniu się z innymi książkami. Osoby, które już kolejny rok uczą się w naszej szkole, wiedzą na czym ta akcja polega. Z kolei dla pierwszoklasistów nowością może być sama idea bookcrossingu.

Stąd też przypomnienie – każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu. Przed biblioteką szkolną będą wystawione stoliki, na których znajdą się książki. Każdy może przynieść, ale także wziąć dowolny tekst literacki. Inicjatywa ta jest całkowicie darmowa, tzn. uczestnicy nie płacą za zabrane przez siebie książki.

W minionym roku szkolnym akcja odbywała się 28 dnia każdego miesiąca, tym razem będzie nieco inaczej. Wydarzenie będzie miało miejsce również co miesiąc, jednak nie w konkretnym dniu, ale w każdym 4 tygodniu.