ZDI Zamość

16 lutego 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Renatę Szurę, reprezentującą zamojską firmę ZDI Zamość. Przedsiębiorstwo to zajmuje się szeroko pojętą działalnością w zakresie budownictwa oraz profesjonalną i kompleksową obsługą inwestycji na każdym etapie realizacji. Do udziału w spotkaniu zaproszono uczniów wszystkich klas w zawodach technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz uczniów szkoły branżowej w zawodzie monter.

Pani Renata Szura przedstawiła uczniom naszej szkoły historię swojej ścieżki kariery zawodowej, wskazała najważniejsze aspekty pracy w budownictwie, możliwości wyboru przyszłych miejsc zatrudnienia oraz zalety wykonywania tego zawodu. Dzięki przygotowanej prezentacji, otwartości i komunikatywności osoby prowadzącej spotkanie przebiegało w miłej i  swobodnej atmosferze.

Pani Renata Szura pełniąc obowiązki kierownika budowy, projektanta, inspektora nadzoru oraz inżyniera kontraktu wyczerpująco omówiła procedury obowiązujące podczas planowania, wykonywania, nadzoru, odbioru i rozliczania prac budowlanych. Tematyka poruszona w czasie wykładu i prezentacji odpowiadała zakresowi zagadnień objętych programem nauczania oraz wymaganiom egzaminacyjnym.

Celem spotkania było wskazanie młodzieży możliwości, jakie daje kształcenie zawodowe w branży budowlanej, niezbędnych działań, mających na celu podjęcie              i wykonywanie w przyszłości satysfakcjonującej pracy.