AIRPORT LUBLIN

Klasy mundurowe na AIRPORT LUBLIN

3W dniu 16 kwietnia uczniowie klas mundurowych mieli okazję zobaczyć port lotniczy Lublin – Świdnik. Wycieczka miała za zadanie zapoznać uczniów z kolejnym rodzajem przejścia granicznego jakim jest – przejście powietrzne. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy Służby Celnej i Straży Granicznej, w jej dokładnym poznaniu pomógł szef S.C. z lotniska oraz kierownik zmiany SG, natomiast dyrektor lotniska opowiedział o funkcjonowaniu lotniska oraz planach rozwojowych. Airport Lublin to jedno z ładniejszych polskich lotnisk. Także i tym razem wyjazd miał akcent historii – zwiedzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Dla większości młodzieży był to pierwszy pobyt w tym miejscu i można było zauważyć, że słowa przewodniczek oraz to co mieli okazję zobaczyć wywołały duże wrażenie na uczniach. Kierownik wycieczki Piotr SZALA.