Dubienka

Zawody w Dubience

DubienkaW dniu 8 października 2014r.  sześcioosobowa drużyna naszej szkoły wzięła udział w I Zawodach Sportowo-Obronnych Szkół Patronackich Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, które odbyły się w Dubience.

Zawody składały się z kilku konkurencji. Rozpoczęły się od strzelania następnie odbył się marszobieg na dystansie 8 km. W czasie jego trwania uczestnicy musieli wykazać się szeregiem umiejętności z zakresu służby granicznej:

– udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej w wypadku drogowym,

– nawiązywania łączności radiowej z wyznaczonym odbiorcą,

-wykazania się znajomością technik interwencyjnych (kajdankowanie, transportowanie osoby zatrzymanej)

– znajomością języka angielskiego,

– wykonania kilku elementów z testu sprawnościowego dla Służby Granicznej,

– dokonania kontroli pasa drogi granicznej,

– forsowania przeszkody wodnej przy użyciu środków przeprawowych (kajaki).

W czasie trwania zajęć uczniowie poznali również historię Dubienki i bitwy z okresu Powstania Kościuszkowskiego.