gwne

„MUNDUROWI” na obozie militarno- sprawnościowym

“MUNDUROWI” na obozie militarno- sprawnościowym

gwne W dniach 18- 24 maja uczniowie naszej szkoły z „klas mundurowych” uczestniczyli w programowym obozie, który jako główny cel miał za zadanie zaznajomienie uczniów z podstawami survivalu. Obóz przebiegał cały czas według porządku dnia, który kiedyś obowiązywał podczas pełnienia zasadniczej służby wojskowej. Instruktorzy z oddziału AT Policji powyższe założenia potrafili w pełni wprowadzić do realizacji przez co młodzież została zapoznana z „dniem codziennym”, który kiedyś miał miejsce w wojsku.

Obóz przebiegł przy wspaniałej pogodzie, w scenerii leśnej w okolicach Ustronia. Młodzież mieszkała w namiotach, pełniła nocne warty a posiłki organizowała „drużynka”, co też miało swój dodatkowy „smaczek” tego przedsięwzięcia.

Przykładowy dzień wyglądał następująco:

5.45 – pobudka

6.00 – rozruch poranny

6.50 – toaleta poranna

7.20 – apel poranny

7.30 – śniadanie

8.30- blok zajęć przedpołudniowych

13.30- obiad

15.00 – blok zajęć popołudniowych

19.00 – kolacja

20.00 – blok zajęć wieczornych

22.00- apel wieczorny

22.45 – capstrzyk

23.00- 6.00 – warta obozowa

W trakcie obozu do ciekawszych przedsięwzięć należała:

– przeprawa prze Wisłę w ugrupowaniu ubezpieczonym,

– wyprawa piesza na Równicę,

– nocna ewakuacja obozu z noclegiem w …lesie na polanie.

Ostatniego dnia w drodze powrotnej udaliśmy się do Czeskiego Cieszyna, gdzie młodzież mogła zrobić zakupy i miała chwilę wolnego czasu na zwiedzenie pobliskich okolic leżących w najbliższym sąsiedztwie mostu na Olzie.

Jako kierownik wyjazdu podsumowując, mogę powiedzieć, że wyjazd przebiegł bez żadnych zastrzeżeń, a młodzież stanęła na wysokości zadania. Dziękuję bardzo opiekunom; Ewie Kostrubiec i Pawłowi Kostrubcowi. Kierownik wycieczki Piotr SZALA. Zapraszam do galerii która mam nadzięję, że chociaż w minimalnym stopniu odda jak fajny był to obóz.