Placówka SG

PLACÓWKA SG w HRUBIESZOWIE

i PRZEJŚCIE GRANICZNE –DOŁHOBYCZÓW

30 kwietnia uczniowie klasy mundurowej 2 LO mieli okazję zapoznać się ze strukturą i wyposażeniem placówki STRAŻY GRANICZNEJ oraz specyfiką przejścia drogowego PL-UA w Dołhobyczowie, które jest najnowszym, najbardziej nowoczesnym i funkcjonalnym przejściem tego typu. Przy okazji mogli obejrzeć punkt widokowy na UA i Bug w Ślipczu oraz zobaczyć jak wygląda przełom rzeki granicznej i pas graniczny. Niespodzianką dla uczniów była możliwość postrzelania z broni sportowej (takiej samej używała Renata Mauer zdobywając medale olimpijskie) oraz obejrzenia oblotu technicznego śmigłowca MI-2 w wersji dla SG. Młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu, mimo że trwał ponad 8 godz. Wszystko to odbyło się przy wspaniałej pogodzie. Zapraszam do galerii. Kierownik wycieczki Piotr SZALA.

Obraz 1 z 17