Rejonowe mistrzostwa PCK

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

dsc08954 8 kwietnia w naszej szkole odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
        W mistrzostwach startowało osiem pięcioosobowych zespołów, które udzielały pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowane były przez ratowników medycznych przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby) oraz rekwizytów wyglądających bardzo realistycznie.

Wyniki:
I miejsce – III LO (125pkt.)

II miejsce – ZSP Nr 4 (124pkt.)
III miejsce – II LO (122pkt.)
Drużyna naszej szkoły w składzie: Angelika Knap (kapitan), Kamila Drąg, Sylwia Gęśla, Angelika Jamroż, Karolina Schabowska zajęła II miejsce.

Opiekun szkolnego Koła PCK – Dorota Gajewska – Moś.