DSC01778

Wykłady

DSC01778

W dniu 25.03.2015r.w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z Pracownikami Naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Zamościu. Panie przeprowadziły wykłady na tematy najbardziej aktualne we współczesnym świecie, a dotyczyły:

1) „Zastosowanie w dietetyce szarłatu szorstkiego”- prezentację poprowadziła Pani dr hab. Barbara Skwaryło – Bednarz, która zapoznała naszą młodzież z wpływem na zdrowotność organizmu człowieka danej rośliny i jej szerokim zastosowaniem w podnoszeniu wartości odżywczej i prozdrowotnej produktów spożywczych oraz jako rośliny szczególnie polecanej w kosmetologii.

2) „Odnawialne źródła energii i urządzenia wykorzystywane do ich pozyskiwania”- wykład zaprezentowała Pani dr Alina Kowalczyk – Juśko, która przekazała uczniom najważniejsze informacje dotyczące pozyskiwania energii z różnych źródeł odnawialnych oraz aspektów prawnych tworzenia i utrzymania biogazowni. Spotkanie młodzieży z Pracownikami Naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Zamościu zorganizowały: Pani Agnieszka Budenko-Wawryk oraz Pani Monika Maluha. Zapraszamy do galerii.