Akcja “Tydzień dla lepszego świata”

Biblioteka szkolna i pani Diana Kubera zapraszają do udziału w akcji “Tydzień dla lepszego świata”. Akcja potrwa cały przyszły tydzień, a każdy dzień to nowe wyzwanie. Zaczynamy w poniedziałek, a akcję kończymy w piątek.
– poniedziałek – Sprzątanie świata – zapraszamy wszystkich uczniów do zgłaszania się w poniedziałek do biblioteki, by wspólnie posprzątać nasze otoczenie koło szkoły, do biblioteki zapraszamy o godzinie 10.30.
– wtorek – dzień bez plastikowych butelek – we wtorek wyzwanie polega na tym, że w ten dzień nie kupujemy napojów w plastikowych butelkach. Zachęcamy do przyniesienia wody w butelce wielokrotnego użytku.
– środa – pieszo lub rowerem na zakupy i do szkoły.
– czwartek – ponownie bez plastikowych butelek, ale tym razem także woreczków foliowych… bo KLIMAT TO MY.
– piątek – samodzielne przygotowanie posiłków – w tym dniu nie kupujemy fast foodów, dań gotowych i zamawianych przez telefon, lecz samodzielnie przygotowujemy posiłek. Może przygotujecie smaczną sałatkę z świeżych warzyw?

Jeśli chcecie wziąć udział w tej akcji to każdego dnia zróbcie zdjęcie, potwierdzające, że wykonaliście zadanie przypisane do danego dnia, np. zdjęcie posiłku, przyniesienia do szkoły butelki wielokrotnego użytku itp. Zdjęcia (nie muszą być wydrukowane, mogą być zapisane na telefonie) przynosimy do biblioteki szkolnej w dniu 30.05.2022. Osoby, które udokumentują wykonanie wszystkich zadań przypisanych do danego dnia otrzymają prezent-niespodziankę, zaś wszystkie osoby, które wykonają chociaż jedno zadanie otrzymają punkty z zachowania.

Dodatkowym zadaniem nieprzypisanym bezpośrednio do akcji jest wyzwanie “Kroki dla zdrowia” – tym razem nie zakładamy, że tych kroków ma być 5000, lecz zwycięży ta osoba, która przejdzie najwięcej kroków w dniu 25.05.2022 i zgłosi się do biblioteki następnego dnia z poświadczonym w aplikacji przejściem konkretnej ilości kroków.