Konkurs „Na gwiezdnym szlaku” przedłużony

Informujemy, że regionalny konkurs literacki „Na gwiezdnym szlaku”, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu, zostaje przedłużony. Prace konkursowe można przesyłać do 13 lutego 2022 r. Najlepsze utwory zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej.

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza do udziału w konkursie uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osoby zainteresowane twórczością Stanisława Lema z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.”. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:

I kategoria – uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych,

II kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych,

III kategoria – open dla wszystkich zainteresowanych twórczością Stanisława Lema.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie opowiadania z gatunku science fiction inspirowanego twórczością Stanisława Lema, nawiązującego do historii, teraźniejszości albo przyszłości Zamościa lub jego okolic. Opowiadanie nie może być dłuższe niż 5 stron w formacie A4, napisane tekstem znormalizowanym (czcionka Times New Roman, wielkość 11 punktów, interlinia 1,15) i utrwalone jako plik w formacie PDF lub DOC. 

Pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres e-mail konkursy@bipe.pl do 13.02.2022 r. Dodatkowe informacje: 84 638 49 39 wew. 25.