Wygraj udział w warsztatach o sztucznej inteligencji!

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie? Czy powinniśmy w pełni ufać technologii? Gdzie i jak postawić granice? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy warsztatów „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Jak się na nie dostać? Wziąć udział w naszym konkursie. Zapraszamy!

Warsztaty online organizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizujemy go wspólnie z NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”. Spotkania są kierowane do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Jak wziąć udział w konkursie?

To proste, wystarczy odpowiedzieć na zadanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie Wy powinniście wziąć udział w warsztacie dialogowym online pt. “Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Forma odpowiedzi jest dowolna. Może to być tekst, rysunek, zdjęcie. Ważne, aby plik nie przekroczył 5 MB.

Konkurs kierujemy do nauczycieli wraz z grupami uczniów (grupy od 6 do 10 osób).

Ważne! Zgłoszenie konkursowe musi przesłać nauczyciel. >> Przejdź do formularza zgłoszeniowego.

Przekonajcie nas, że to właśnie Wy powinniście wziąć udział w naszych warsztatach!

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31 maja. 9 czerwca ogłosimy 3 laureatów – nauczycieli z grupami uczniów.

Nagrodą w konkursie są profesjonalne dwugodzinne warsztaty„Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Odbędą się online na platformie MS Teams 15 czerwca w godz. 14-16. Poprowadzą je profesjonalni trenerzy z Centrum Nauki Kopernik.

Dla młodych

Konkurs i warsztaty to nie jedyne inicjatywy, które realizujemy w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Uczniów i nauczycieli zapraszamy też do aktywnego uczestnictwa w innych wydarzeniach edukacyjnych.

Dla nauczycieli dodatkowo przygotowujemy warsztaty, seminaria i materiały edukacyjne (m. in. scenariusze lekcji oraz filmy).

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie stałej warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu – „Cywilizacji algorytmów” – planowane jest na wrzesień 2021 roku. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące blockchain, Intenetu Rzeczy i 5G.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania, wydarzenia regionalne oraz seminaria dla nauczycieli. Więcej informacji na ten temat będziemy publikować na stronach: www.gov.pl/cyfryzacja oraz www.kopernik.org.pl.

***

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizujemy we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK i Centrum Nauki Kopernik. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje pięć obszarów: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci, programowanie i cyfrową przyszłość.

Materiały

Regulamin konkursu – “Przyszłość jest dziś”