Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nawiązuje do istoty zaburzenia – trisomii 21 chromosomu. Celem święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji, która odbędzie się w naszej szkole następnego dnia (22.03.2023 – środa). W ten dzień, na znak solidarności z chorymi zakładamy kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach – co ważne nie do pary. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny!

Uczniów, którzy włączą się do akcji, nagrodzimy punktami za aktywność społeczną.