Wings for Life World Run – Kuba Ostasz

Mamy przyjemność poinformować, że uczeń z naszej szkoły – Jakub Ostasz – weźmie udział w biegu Wings for Life World Run. Jakub  wielokrotnie brał udział w różnego rodzaju biegach, stąd też nie mogło go zabraknąć także podczas tego wydarzenia. Nasz uczeń czynnie uczestniczy w wielorakich inicjatywach sportowych, chociażby w Czwartej Dysze do Maratonu, która odbyła się w dniu 07.04.2019r. Po krótkim odpoczynku zawodnik kolejny raz zaprezentuje swoje umiejętności.

Fundacja Wings for Life jest międzynarodową organizacją non-profit, która wspiera badania nad rdzeniem kręgowym. W dniu 05.05.2019r. odbędzie się bieg, którego mottem przewodnim jest hasło: Pobiegnij dla tych, którzy nie mogą. 100% opłat startowych przeznaczone zostanie na badania nad urazami rdzenia kręgowego. W rywalizacji można wziąć udział, wybierając jeden z trzech wariantów:

  • bieg w oficjalnej lokalizacji
  • zorganizowany bieg z aplikacją
  • indywidualny bieg z aplikacją

Jakub wybrał „bieg w oficjalnej lokalizacji”. Do wyboru było 12 miejsc na całym świecie – uczeń wystartuje w Poznaniu.

Wings for Life World Run to globalny bieg, w którym uczestników „goni” Samochód Pościgowy. We wszystkich miejscach na świecie odbywa się o tej samej porze, stąd też możliwe jest wyłonienie światowego zwycięzcy –kobiety i mężczyzny, którzy najdłużej „uciekali” przed goniącą ich metą.

Jakubowi życzymy jak najdłuższej ucieczki przed samochodem  i satysfakcji z udziału w tym, jakże szczytnym, wydarzeniu.