Stylizacja i wizaż

Przedmioty rozszerzone

• biologia

Krótki opis innowacji

Innowacja stylizacja i wizaż realizowana jest w formie jednej godziny zajęć dodatkowych w ciągu tygodnia, ponadto uczniowie  biorą udział w bezpłatnych szkoleniach kosmetycznych i wycieczkach tematycznych.

Cele edukacyjne:

• Przygotowanie uczniów do podejmowania nauki w szkole policealnej w zawodzie technik usług kosmetycznych lub na studiach licencjackich – kosmetologia, dermatologia, wizaż.
  • Zapoznanie z historią kosmetyki.
  • Uświadomienie, dlaczego zabiegi kosmetyczne są bardzo ważne.
  • Zapoznanie uczniów z preparatami do kompleksowej pielęgnacji ciała, związkami stosowanymi do wyrobu preparatów kosmetycznych i substancjami zapachowymi stosowanymi w kosmetykach.
  • Nauka makijażu artystycznego podkreślającego urodę lub tuszującego niedoskonałości.
  • Kreowanie wizerunku, dobór fryzury oraz stylizacja ubioru.
  • Zapoznanie z objawami i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci
  • Kształtowanie umiejętności komunikowania się z klientami.
  • Zapoznanie z aparaturą, nowymi technikami i technologiami z zakresu kosmetyki.
  • Wyrobienie wśród uczniów umiejętności planowania i organizowania pracy własnej oraz prowadzenia dokumentacji pacjentki/pacjenta i gabinetu.

Absolwenci tego kierunku:

• Zdobędą wiedzę o klasycznych zabiegach kosmetycznych.
  • Zgłębią tajniki pielęgnacji i upiększania oprawy oczu, pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu, kończyn górnych i dolnych.
  • Otrzymają wiedzę o objawach i leczeniu chorób skóry, włosów i paznokci.
  • Poznają związki stosowane do wyrobu preparatów kosmetycznych i substancji zapachowych stosowanych w kosmetykach.

Uczestnictwo w innowacji stylizacja i wizaż umożliwia:

• poszerzenie obszaru swojej wiedzy o nowe treści,
  • ułatwienie wyboru zawodu,
  • rozwijanie zainteresowań,
  • zdobycie certyfikatów ze szkoleń kosmetycznych,
  • zadowolenie w zakresie samorealizacji.

Przyjdź! Zobacz! Dołącz do nas w nowym roku szkolnym!