20160512 094953

Zamojska „budowlanka” gościła gimnazjalistów

20160512 094953

12 maja w naszej szkole odbył się III Festiwal Zawodów. Wydarzenie, jak co roku,  przyciągnęło młodych ludzi, absolwentów gimnazjów, którzymieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać o swoich predyspozycjach zawodowych z wystawcami branży budowlanej, geodezyjnej i edukacyjnej, jak również wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach przygotowanych przez szkołę. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość, Andrzej Wnuk.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał dyrektor szkoły Stanisław Holko, dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu Agnieszka Kowal oraz wiceprezydent Miasta Zamość Andrzej Zastąpiło.

Placówka zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną, przybliżyła gościom kształcenie zawodowe, programy staży, praktyk oraz pracy dla absolwentów szkoły. W wydarzeniu brali udział wystawcy – firmy i instytucje z różnych branż. Firmy zaprezentowały maszyny, urządzenia techniczne, a także przybliżyły nowoczesne techniki pracy w branży, m.in. budowlanej, geodezyjnej czy informatycznej. Uczestnicy Festiwalu mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami poszczególnych zawodów m.in.  z pracą przyrządów geodezyjnych, drukarki 3D. Uczestniczyli również w pokazach montażu suchej zabudowy oraz  w pokazach fryzjerskich i gastronomicznych.

Na gimnazjalistów czekały także dodatkowe atrakcje rekreacyjno – sportowe, tj.  przeciąganie liny, rzut kaloszem na odległość, konkurs orientacji w terenie, konkurs szachowy, quiz wiedzy zawodowej czy składanie komputera na czas. Najlepsi uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, medale oraz inne atrakcyjne nagrody, a wszyscy śmiałkowie podziękowania i wyróżnienia. Wszyscy goście mogli wziąć również udział w loterii fantowej, a na stoiskach przygotowanych przez uczniów
i nauczycieli szkoły zasięgnąć szczegółowych informacji na temat kształcenia zawodowego.

Przebieg imprezy uatrakcyjniły występy artystyczne przygotowane przez młodzież ZSP Nr 4.

Festiwal zawodów już od trzech lat cieszy się dużą popularnością. W tym roku szkołę odwiedziło łącznie 400 uczniów zarówno z zamojskich gimnazjów (Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3 i Gimnazjum Nr 4), jak i okolic (Gimnazjum w Miączynie, Sitnie, Skierbieszowie, Izbicy, Starym Zamościu, Suchowoli, Taranawatki, Bodaczowa, Łabuń). Sponsorami wydarzenia były takie firmy jak PPH „Ewagnes” Piekarnia Antonii Kozłowski Zamość; Piekarnia Grela S.C. Zamość; Piekarnia Kucharscy S.C. Kucharska Elżbieta, Kucharski Adam oraz Ciurysek Aleksandra i Jan S.C. Piekarnia Zamość. Zapraszamy do fotorelacji.