Obchodzimy XX Dzień Papieski

6 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XX Dnia Papieskiego, który w tym roku przypada na 11 października. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów są słowa „Totus Tuus”, które towarzyszyły Papieżowi przez cały Jego pontyfikat. Związane są one z dojrzałym życiem Ojca Świętego i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. Tegoroczne obchody są szczególe ze względu na przypadającą 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Podczas akademii  uczniowie naszej szkoły przedstawili postać Ojca Świętego.  Zostały  przybliżone pielgrzymki Papieża po całym świecie i anegdoty z nimi związane.  Podkreślono także jak ważne miejsce w katechezie i nauczaniu papieskim zajmowała Maryja. Uczniowie swoimi występami wyrazili wdzięczność Ojcu Świętemu za jego dobroć, miłość i niezwykłą osobowość.

Zdjęcie 2 z 3