dsc02920

Święto Szkoły

Dnia 27 listopada 2015 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Dzieci Zamojszczyzny.

dsc02920

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu. Oprawę mszy świętej przygotowali uczniowie naszej szkoły. Po mszy św. uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Ofiar Faszyzmu przy ul. Okrzei. Pomnik stoi w miejscu, gdzie od 27.01.1942 r. do 19.01.1944 r. mieścił się obóz przejściowy dla wysiedlanej ludności Zamojszczyzny. Więziono w nim 70 tys. ludzi. Kilka tysięcy, głównie dzieci, zginęło, bądź zmarło z głodu, zimna i chorób. Przedstawiciele miejscowych władz oraz liczne organizacje kombatanckie, wojsko, policja, szkoły i mieszkańcy miasta złożyli pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów.

Trzecia część uroczystości odbyła się w naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Jan Lelonek oraz Jerzy Michalski, wicedyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość. W bieżącym roku obchodziliśmy już 15 rocznicę nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 imienia – Dzieci Zamojszczyzny. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie dokumentów Eropass-mobilność uczniom biorącym udział w stażach w Hiszpanii oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ceremonię ślubowania zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły pod kierunkiem pań: B.Głowackiej, L. Sternik oraz M.Brzozowskiej. Zapraszamy do fotogalerii.